Flat Preloader Icon

Finansowanie producenta oferuje niższe stawki niż finansowanie dealerskie

Jeśli planujesz kupić nowy rower, powinieneś mieć świadomość, że opcja finansowania przez dealera nie zawsze jest najlepszą opcją. Często dealerzy motocykli pobierają wyższe oprocentowanie niż inni pożyczkodawcy, zwłaszcza jeśli masz zły kredyt. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do pożyczek motocyklowych i jakie są warunki tych pożyczek. Następnie możesz podjąć świadomą decyzję o rodzaju pożyczki, która jest dla Ciebie odpowiednia.

pozyczki online w niemczech

Finansowanie dealerskie działa, pozwalając dealerowi połączyć pożyczka ze złym bikiem cię z pożyczkodawcą. W niektórych przypadkach jest to bank, ale w innych przypadkach jest to nietradycyjny pożyczkodawca, taki jak unia kredytowa. Firmy te oferują usługi bankowe tylko swoim członkom.Może to być dobra opcja, jeśli zależy Ci na długoterminowej pożyczce z niskim oprocentowaniem. Jednak ta opcja jest również droższa niż tradycyjny kredyt bankowy.

Chociaż nie jest konieczne korzystanie z usług dealera, aby uzyskać finansowanie motocykla, może to być pomocne narzędzie. Ten rodzaj pożyczki pozwala uniknąć kłopotów związanych z ubieganiem się o różne pożyczki i oferty, a także umożliwia dokonanie zakupu w krótszym czasie. Zazwyczaj wystarczy złożyć szybki wniosek u wybranego pożyczkodawcy. Jest to również dobra opcja, jeśli nie masz silnych relacji z bankiem lub innym pożyczkodawcą. Alternatywnie możesz zdecydować się na współpracę z nietradycyjnym pożyczkodawcą, takim jak pożyczkodawca online.

Jeśli szukasz motocykla wyprodukowanego przez renomowanego producenta, możesz kwalifikować się do pożyczki prywatnej. Dealerzy Harley-Davidson mogą świadczyć tę usługę i zazwyczaj można uzyskać niskie RRSO wynoszące 4,75% w przypadku pożyczek na 60 miesięcy lub 84-miesięcznych pożyczek dla absolwentów ich programu szkolenia kierowców.

Chociaż warunki pożyczki na motocykl mogą być ustalane przez dealera, zwykle opierają się one na Twojej zaliczce i historii kredytowej. Będziesz także musiał zapłacić kilka miesięcy odsetek od pożyczki, a kwota miesięcznych płatności będzie wyższa niż w przypadku kredytu bankowego. Niemniej jednak ta opcja może być świetnym sposobem na zakup nowego roweru i jest szczególnie przydatna dla kupujących ze złym kredytem.

Jedną z największych zalet uzyskania finansowania dealerskiego jest to, że jest to szybkie. Wiele dealerów ma specjalne promocje, które obejmują niskie stawki wstępne. Istnieją również inne zachęty do skorzystania z tej opcji finansowania, takie jak rabaty gotówkowe, specjalne umowy najmu i inne rabaty. Jeśli planujesz zakup motocykla, powinieneś zbadać wszystkie dostępne opcje, aby uzyskać najlepszą stawkę, i porozmawiać z kilkoma różnymi kredytodawcami przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Finansowanie przez dealerów może być dobrym rozwiązaniem, jeśli masz silne relacje z bankiem i potrzebujesz szybkiego procesu zatwierdzania. Z drugiej strony, możesz lepiej współpracować z niezależnym pożyczkodawcą, jeśli nie masz świetnej oceny kredytowej lub jeśli nie wiesz zbyt wiele o pożyczkach motocyklowych.

Pożyczki bez zabezpieczenia nie wymagają zaliczki

Jeśli jesteś na rynku nowego motocykla, powinieneś sprawdzić niezabezpieczoną pożyczkę. Ten rodzaj pożyczki jest dostępny w bankach, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych i pożyczkodawcy online. Tego typu pożyczki oferują korzyści, takie jak szybsza spłata zadłużenia i możliwość dokonania dużego zakupu bez korzystania z zabezpieczeń. Jednak mogą być również drogie.

Aby znaleźć najlepszą ofertę, porównaj stawki kilku pożyczkodawców. Sprawdź roczną stopę procentową i opłaty związane z pożyczką. Pamiętaj też, aby uzyskać wstępną kwalifikację przed podjęciem zobowiązania. Dobrą zasadą jest unikanie dużego zakupu, jeśli masz do czynienia z dużą kwotą długu. Nie tylko utrudni to spłatę, ale może narazić Twój kredyt na ryzyko.

Szukając niezabezpieczonej pożyczki, musisz udowodnić, że masz zdolność kredytową. Pożyczkodawca przyjrzy się Twojej historii kredytowej i Twoim dochodom. Możesz zostać poproszony o przedstawienie dokumentacji, takiej jak numer ubezpieczenia społecznego, więc upewnij się, że go otrzymasz. Na szczęście większość pożyczkodawców online ma narzędzia do wstępnej kwalifikacji, które pomogą Ci ustalić ocenę zdolności kredytowej.

Chociaż nie musisz wystawiać żadnej nieruchomości, aby zakwalifikować się do niezabezpieczonej pożyczki, będziesz musiał zapłacić odsetki od pożyczonych pieniędzy. Na przykład niezabezpieczona pożyczka osobista o wartości 10 000 USD będzie zwykle oprocentowana w wysokości 6% lub więcej. W zależności od historii kredytowej możesz kwalifikować się do wyższej kwoty pożyczki. Ewentualnie możesz uzyskać niższą stopę procentową, jeśli masz wyższą zaliczkę.

Podobnie jak w przypadku kredytu samochodowego, musisz być w stanie wykazać, że masz budżet. Motocykl to kosztowny zakup i nie chcesz znaleźć się w kłopotach. Zanim kupisz, będziesz chciał zbadać, na ile możesz sobie pozwolić i jak długo potrwa spłata pożyczki. Pamiętaj, że możesz zdecydować się na spłatę w ratach, a nie w całości. W niektórych przypadkach możesz go spłacić w ciągu zaledwie dwóch lat.

Jeśli nie masz pewności, jaki jest Twój wynik kredytowy, powinieneś rozważyć uzyskanie bezpłatnego raportu kredytowego od wszystkich trzech głównych biur kredytowych. Porównując swój wynik kredytowy z wynikami innych osób, możesz dowiedzieć się, czy w Twoim kredycie są jakieś błędy lub inne potencjalne pułapki. Jeśli miałeś jakieś problemy w przeszłości, powinieneś poczekać z zakupem motocykla, aż będziesz miał szansę je naprawić. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie historii kredytowej przed złożeniem wniosku o pożyczkę, ponieważ możesz zobaczyć, gdzie możesz popełniać błędy.